Specializovaná maziva Komatsu

Specializovaná maziva Komatsu

smar Řádné mazání strojů zajišťuje především jejich ekonomický provoz. Díky vhodnému výběru metod a produktů, jakož i následné správné technice mazání je možné docílit nízkých nákladů údržby stroje a především snížení poruch komponent.

Řádným mazáním je snižován negativní dopad na životní prostředí a je zvyšován komfort práce při obsluze stroje. S ohledem na tuto skutečnost a s vědomím, že technologické změny jsou zaměřeny na zvýšení efektivity lesních strojů, se Komatsu Forest snaží reagovat vůči potřebám trhu tím, že vytvářejí produkty, které dovolují pracovat s čím dál větším zatížením.

Mazání není dnes již tak jednoduché, jako tomu bylo kdysi. Při obrovském výběru produktů a rychle vstupujících novinek na trh, výběr optimálního maziva pro lesní stroje není snadný. Komatsu Forest s cílem uspokojit rostoucí očekávání zákazníků, vyvinulo specializovaná maziva lesních strojů, která splňují přísné požadavky pro zajištění co nejlepší pracovních podmínek spolupracujících pohyblivých částí.

Níže představujeme tři druhy maziv, která jsou navržena tak, aby splňovala nejnáročnější požadavky:
 

Mazivo Komatsu CG

Mazivo pro hodně velké zátěžesmary

 • Dokonalá nosnost
 • Velmi dobrá mechanická odolnost
 • Dobrá ochrana proti korozi

CG je mazivo na bázi zahuštěného minerálního oleje. Mazivo obsahuje přísady EP/AW a 10% grafitu. Toto mazivo dokonale snáší extrémní zatížení, díky čemuž je vhodné pro silně zatěžované aplikace. Mazivo je vyznačováno dobrou ochranou proti korozi, a proto je vhodné pro použití ve vlhkém prostředí. CG je vysoce kvalitní mazivo pro aplikace v těžkém průmyslu. Díky dokonalé schopnosti přenášení zátěží a konzistenci je tento produkt vhodný pro silně zatěžované otevřené převody a naopak není vhodný pro vysokootáčková ložiska. Jeho použití je pouze a výhradně pro mazání ozubeného věnce pro otáčení řídící kabiny.

 

 

Mazivo Komatsu HSG

Mazivo pro vysokootáčková ložiskasmary

 • Dokonalé vlastnosti při nízkých teplotách
 • Velmi dobrá mechanická odolnost
 • Dobrá ochrana proti korozi
 • Pro vysokootáčkové aplikace

HSG mazivo je na bázi syntetického oleje, které je zahuštěno zpevňovadlem Lithium komplex. Mazivo obsahuje antioxidanty, inhibitory koroze a přísady EP/AW, založené na bizmutové technologii. Speciální syntetický olej s nízkou viskozitou zajišťuje nízký valivý odpor při nízkých teplotách. Mazivo je doporučeno pro vysokootáčková ložiska. Speciálně vytvořený balíček doplňků poskytuje vynikající vlastnosti přenášení zátěží, a taktéž ochranu proti opotřebení. HSG je moderní a vysoce kvalitní mazivo pro použití v těžkém a automobilovém průmyslu, a taktéž pro moderní centrální mazací systémy, které pracují při velice nízkých teplotách. Toto mazivo může být aplikováno při teplotách do -55 °C a je používáno pro ložiska hnací hřídele pily.

 

 

Mazivo Komatsu VGC1

Specializované víceúčelové mazivo pro lesní strojesmary

 • Extrémní voděodolnost
 • Vynikající antikorozní vlastnosti
 • Vynikající vlastnosti přenosu zatížení
 • Dokonalá přilnavost

VGC 1 je mazivo na bázi minerálního oleje a polymeru zahuštěného bezvodým vápníkem. Mazivo obsahuje antioxidanty, inhibitory koroze a přísady EP/AW. Zahušťovadlo a speciální směs základního oleje mají mimořádné mazací vlastnosti silně zatížených ložisek v prostředí náchylném na korozi. Vynikající vlastností těchto doplňků je přilnavost a voděodolnost. VGC 1 je velice moderní mazivo, které je speciálně vyvinuté pro aplikace v lesním průmyslu, zemědělství a pro automobilové kontstrukce. Mazivo je používáno v místech, která jsou obzvláště vystavována na vymývání vodou a korozi. Navzdory své viskozitě je velice snadno čerpatelné, tudíž je využíváno v moderních specializovaných systémech automatického mazání.

 

 

Ruční pumpička na mazivo

pompa do smaru KomatsuMazivo Komatsu VGC1 je dostupné v ekonomických 18 kg baleních. Doplněním naší nabídky je ruční pumpa na mazivo Komatsu, která dovoluje rychle a efektivně naplnit systém automatického centrálního mazání nebo ruční maznici

Copyright © 2015 Arcon Machinery a.s.
Web design Titio
Arcon